Browse Category: Nezaradené

Lyžovačka u susedov

Ak chcete zmeniť miesto lyžovačky, ale nemôžete si dovoliť veľmi navýšiť rozpočet, tak sú Čechy tým pravým miestom na zimnú dovolenku. Síce sa zjazdovky nenachádzajú v takých výškach ako u nás, lebo Česi prosto vysoké kopce nemajú. No za hranice je to len na skok a rezorty ponúkajú tradičnú atmosféru v štýle českého vidieka a dobrého piva. Ktoré české lyžiarske oblasti sa vám oplatí navštíviť? Sú to najmä Krkonoše, Krušné hory, Český les a Beskydy.

Krkonoše

Tento národný park v severnej časti Čiech je najvyšším pohorím štátu a súčasne je zapísaný do dedičstva UNESCO. Lyžiarmi najnavštevovanejšia oblasť je Špindlerov mlyn s dĺžkou trás 25 kilometrov a dominantnou Snežkou (1603 m.), čo je najvyšší český kopec. Nakúpiť skipassy sa dá pohodlne z domu cez internet. Známe je aj stredisko Harrachov s lyžiarskym mostíkmi, kde sa tradične konajú medzinárodné súťaže.

Český les

Obľúbené lyžiarske stredisko Špičák, ktoré sa nachádza v tomto pohorí na juhozápade Čiech, je vybavené 9 kilometrami zjazdoviek. Okrem toho sú v ponuke rôzne služby, ako napríklad lyžiarska škola a škôlka, detský park so samostatným detským vlekom a možnosť večerného lyžovania. Špecialitou sú bežkárske trasy s dĺžkou 28 kilometrov.

Krušné hory

Pohorie nachádzajúce sa na hraniciach s Nemeckom ponúka lyžiarom na výber veľa stredísk, ako napríklad Boží dar alebo Jáchymov. Nachádzajú sa tu najmä zjazdovky pre začínajúcich a stredne pokročilých lyžiarov. Vychytením je aj stredisko Klíny, kde si prídu na svoje fanúšikovia indoor lezenia, ktoré sa dá kombinovať s lyžovaním. Možno trochu úsmevnou službou je ponuka jazdy na rolbe pre dobrodruhov, v rámci večernej úpravy zjazdoviek.

Beskydy

Beskydy sa nachádzajú na Morave a časť z nich prechádza na slovenské územie. Ide preto o lyžiarske stredisko s dobrou dostupnosť aj na jednodňovú lyžovačku. Vhodné prostredie pre rodiny s deťmi ponúkajú strediská Pustevny, Lysá hora a Soláň. A pre stredne zdatných lyžiarov miesto na oddychovú rekreáciu.

 

FOTO LianeM / dollar photo club

lyzovat.sk

lyzovat.sk

webstránka lyzovat.sk  je súčasťou siete informačných portálov, každá web stránka v sieti má svoju históriu a obsahuje unikátne tematické texty (obsahové zameranie), takže jednotlivé webstránky sa dajú kategorizovať.

lyzovat.sk agreguje informácie z rôznych zdrojov a tým pokrýva požiadavky rôznych typov užívateľov a slúži k orientácii vo veľkom množstve informácií, ktoré sú na internete k dispozícii.

Poslaním portálu lyzovat.sk je

  • prinášať aktuálne informácie
  • byť vstupná brána ku katalógom, databázam a ďalším elektronickým informačným zdrojom
  • kanál na prezentácia produktov a služieb jednotlivých subjektov
  • poskytnúť priestor na prezentáciu názorov
  • jednoducho a okamžite publikovať nové informácie
  • prispieť ku skvalitneniu poskytovaných služieb v danej oblasti

Sieť ponúka služby na zlepšenie pozície vo vyhľadávačoch a zvýšenie návštevnosti Vašej web stránky prostredníctvom textovej a bannerovej reklamy

Textová reklama – kvalitný spätný odkaz (základný kameň linkbuildingu) je nenápadná a nevtieravá forma reklamy, prostredníctvom dobre naformulovaných krátkych textov v kombinácii s vhodným umiestnením stále predstavuje veľmi účinnú formu ako presvedčiť užívateľa, aby navštívil Vašu webstránku.

Bannerová reklama (inzercia obsahuje graficky prvok) – banner slúži na zvyšovanie návštevnosti, budovanie imidžu, zvyšovanie povedomia produktu a to prostredníctvom bannerových plôch nachádzajúcich sa v jednotlivých web stránkach – návštevnosť web stránok sa pohybuje radovo v stovkách až tisíckach mesačne a celá sieť má mesačnú návštevnosť viac ako 120.000 návštev a viac ako 1.000.000 videní a stále rastie

Prečo potrebujete kvalitný spätný odkaz?

Lebo vyhľadávače Vám v dnešnej dobe prinesú najviac návštevníkov, preto potrebujete dostať svoju stránku, internetový obchod či firemnú prezentáciu na popredné miesta vo vyhľadávačoch a na to aby ste sa tam dostali potrebujete kvalitné spätné odkazy.

V našej sieti má každá web stránka svoju históriu, unikátne tematické texty, obsahové zameranie prepojené na doménu a SEO. Pre posilnenie domény sa vymieňajú odkazy s našimi ďalšími tematicky relevantnými webstránkami a tie majú odkazy z autoritatívnych serverov preto majú aj adekvátne ranky. (PAGERANK 3 a viac)

Textové odkazy prevažne umiestňujeme do sidebaru – bočná lišta (menu) ktorá slúži prevažne na navigáciu na web stránkach. Súčasťou odkazu je výstižný krátky text 50 – 60 znakov obsahujúci kľúčové slová. Neponúkame odkazy do pätičky na doménach tretej úrovne s minimálnou hodnotou ani na web stránku neumiestňujeme viac ako 20 odkazov.

PR Článok s dlhodobým odkazom tzv. SEO článok: Uverejníme dlhodobo (min. 2 roky) v našej sieti tematický reklamný článok s odkazom (2-3 linky) na Vašu web stránku ten sa stáva súčasťou obsahu podmienkou uverejnenia takéhoto článku je že musí zodpovedať určitej kvalite a tematicky sa hodiť k web stránke. V prípade ak nemáte copywrittera tak Vám napísanie takéhoto článku zabezpečíme.

Momentálne je na weboch len pár odkazov, kontaktujte nás preto čo najrýchlejšie a získajte čo najväčší link juice.

chopok.sk

Chystáte sa na lyžovačku? Pripravte sa aj na takýchto „lyžiarov“

Aj keď snehové správy zatiaľ označujú väčšinu svahov za nevyhovujúce, lyžiarska sezóna sa bezpochyby blíži. Rovnako sú za dverami Vianoce a Silvester, a teda aj zimná dovolenka prežitá v horách. Mnohí Slováci si ani nevedia predstaviť zimu bez tradičnej slovenskej lyžovačky. Niet divu, krásna príroda, čistý vzduch, zábava, ale aj nespočetné množstvo iných lyžiarov. A práve tí nás môžu niekedy skutočne pobaviť, ale i vyviesť z miery, a to doslova! Ak sa aj Vy chystáte lyžovať do slovenských hôr, mali by ste poznať typy, na ktoré tu môžete natrafiť.

cropped-Dollarphotoclub_55702435.jpg

Zmätkárski Južania

Týmto nemáme na mysli žiadnu exotiku, ale našich južných susedov. Prečo zmätkárski? Podľa dlhoročného sledovania lyžiarov na slovenských svahoch sú títo takí, ktorí už na parkovisku spôsobujú zmätok. Lyže nosia pätkami dopredu a s takýmto položením lyží sa otáčajú o 360 stupňov. Už tá predstava znie vtipne. Kým sa presunú na samotný svah, lyže sa im rozídu do tvaru X.

Bežkári, ktorých jazda nekončí inak ako pádom

Nie často, ale predsa sa stane, že sa na svahu objaví nejaký ten bežkár. Síce dokáže chodiť rovno, s brzdením je to už o niečo horšie. Jeho jazda pravidelne končí pádom. Ešteže jeho nehody tlmí sneh.

Skier skiing downhill in high mountains against sunset

Roztrasení začiatočníci

Nováčikovia sú vždy nebezpeční, dvojnásobne to platí na lyžovačke. Vrhnú sa strmhlav dole svahom a poručenopánubohu. V prípade potreby nedokážu zastaviť a brzdia hodením sa do kopy snehu.

Veľkí frajeri

Tak túto skupinu tvoria väčšinou mladí tínedžeri z priľahlých miest a dedín. Aj keď si to o sebe nemyslia, sú to zväčša len priemerní lyžiari.

Rýchli hazardéri

Aj keď lyžujú výborne, svojou vysokou rýchlosťou často hazardujú nielen so svojimi, ale aj cudzími životmi.

Typickí návštevníci snowparku

Tak týchto spoznáte podľa akrobatických kúskov a „hlúpostí“, ktorými sa na svahu predvádzajú.

Leniví snowboardisti

Hovorí sa, že príslušníci tejto skupiny až pričasto oddychujú. Posedávajú na svahu a ak nemajú chránič chrbta, môže ich ohroziť lyžiar, ktorý nestihne dobrzdiť.

Dokonalé paničky

Spoznáte ich podľa outfitu, ktorý tvorí najmä kožušina, líška okolo krku a legíny. Tieto dámy sa sem očividne neprišli lyžovať, ale čo je ich skutočným zámerom sa ťažko odhaduje. Chcú sa pochváliť kožuchom, dokonalou postavou (ktorú mimochodom nie je cez tú kožušinu vidieť) alebo prišli zbaliť nejakého bohatého lyžiara?

Náš lyžiarsky zoznam by sme nemohli ukončiť bez toho, aby sme sa nepozreli na nás (Slovákov) samotných. Lyžovačka na Slovensku sa pravdaže bez nás nezaobíde. Slováci si vraj rovnomerne rozdelia čas strávený na svahu a v neďalekom pohostinstve. Pri čakaní na vlek sa nás neodporúča predbiehať a na svahu sa nám radšej vyhnite. Nuž, keď už sme si to ujasnili, zostáva nám iba počkať si na zahájenie sezóny a očakávaný sneh.

 

Zdroj: snowmagazin.sk

Foto: freedigitalphotos.net