Browse Category: Lyžovanie v Rakúsku

Lyžovačka v Rakúsku? Zažijete luxus a ešte aj ušetríte

Milujete biely šport a už sa neviete dočkať prvého náznaku snehu? Ak chcete zabehnúť na perfektne upravené zjazdovky len kúsok za hranicami Slovenska, oprášiť lyže alebo snowboard a byť ubytovaní v luxusne vybavených apartmánoch či hoteloch, neváhajte a vyberte si dobrý pobyt so zľavou online. Cieľ je zrejmý – mať dokonalý zážitok z lyžovania. A o to vám predsa ide. Lyžiarske areály v Alpách totiž ponúkajú často nie desiatky, ale stovky kilometrov zjazdoviek. Zárukou dostatočného množstva snehu je vysoká nadmorská výška. Je to krásna a veľká oblasť, kde sa dá celý deň lyžovať, dokonca vždy na inom mieste.

Pobyty pre dvoch i pre rodiny

Čarovné údolia, na prvý pohľad nezdolané vrcholy Álp a parádna lyžovačka. To je len zlomok toho, čo vám môžu rakúske vrcholky ponúknuť.  Vychyteným hitom posledných rokov podľa zľavového portálu relaxero.sk, ktorý ponúka mnoho hromadných zliav rôzneho typu, sú rakúske Alpy. Môžete ísť s partnerom na pobyt pre dvoch, či s rodinou i s deťmi na víkendový, wellness, prípadne relaxačný pobyt spojený s lyžovačkou a užiť si to všetko dosýtosti. Veď Rakúsko je právom označované ako svetová lyžiarska veľmoc. Asi žiadnemu fanúškovi lyžovačky netreba zvlášť predstavovať lyžiarske strediská Schladming, Zillertal s ľadovcom Hintertux, Sölden, či svetoznámu zjazdovku Hahnenkamm v Kitzbühel.

 Po lyžovačke si vychutnáte dokonalý luxus

Alpy však nie sú len o lyžovačke. „Môžete sa tešiť na množstvo atrakcií či aktivít, z ktorých si môže vybrať každý podľa svojho veku, ale aj výkonnosti. Mnohé penzióny a hotely si zákazníci chvália pre výbornú kuchyňu a rodinnú atmosféru. Na srdečných hostiteľov narazíte doslova na každom kroku,“ uvádza portál relaxero.sk. Vaša dovolenka sa môže stať aktívne, a zároveň príjemne, stráveným časom.

Navyše, na kvalitnú lyžovačku v Alpách netreba mať desaťtisíce eur v peňaženke. Stačí, ak si vyberiete pobyt so zľavou a všetko ostatné budete mať zabezpečené. Napokon, váš pobyt nemusíte stráviť len na lyžiach. Môžete si vybrať hoci aj neobmedzený wellness s top službami, ako sú napríklad raňajky, welcome drink, sauna či vstup do aquaparku. Zažijete tak ideálnu dovolenku v rakúskych Alpách, ktorá bude patriť medzi vaše nezabudnuteľné zážitky na celý život.

 

 

Rakúsko – raj lyžiarov

Každý lyžiarsky nadšenec určite uzná, že Slovensko ponúka podmienky pre lyžiarov na európskej úrovni. No pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a spoznávanie cudzích miest, je tu veľmi dobrá ponuka rakúskych lyžiarskych stredísk. Veď keď sa povie Kitzbűhel, Sölden, Ischgl, Semmering alebo Innsbruck, hovorí sa o miestach so svetovým cvengom. Objavte aj vy Rakúsko – raj bieleho športu.

V Rakúsku musíte počítať s vyšším cenovým štandardom, najmä v alpských oblastiach, no automaticky sa zlepšuje aj kvalita služieb, aj keď je pravda, že Slovensko sa obidvom spomenutým bodom pomaly vyrovnáva. Svetové podmienky však u nás doma nenájdete, veď nie náhodou je Rakúsko svetovou špičkou v tejto oblasti. Výhodou je blízkosť, takže je možné absolvovať aj jednodňové lyžovania a tak ušetriť. Možná je však aj dovolenka so všetkým, čo k tomu patrí. Kam sa teda v Rakúsku vybrať?

Sölden

Radí sa medzi najznámejšie rezorty aprés-ski. Ide o pomenovanie z francúzštiny a znamená po lyžovaní, teda ide o miesta, ktoré sú zamerané najmä na zábavu, nočný život a sprievodné aktivity. Zábava tu často začína už o tretej poobede v presklených reštauráciách alebo tradičných dreveničkách a pokračuje dlho do noci. Sölden je tirolské stredisko na západe Rakúska nachádzajúce sa vo výške 3000 metrov, ktoré dokopy ponúka 144 kilometrov zjazdoviek. Špecialitou je lyžovačka na ľadovci, lebo lyžiarske stredisko Sölden ich má hneď dva, a to Rettenbach a Tiefenbach.

Semmering

Semmering patrí k lokalitám, ktoré sú dostupné na jednodňové lyžovanie zo západnej časti Slovenska. Stretnete tam preto veľa slovenských turistov vychutnávajúcich si lyžovačku v zahraničí. Šesť zjazdoviek, ponuka večerného lyžovania, ale aj unikátna sánkarská dráha zvyšujú kredit tohto miesta.

Kitzbűhel

Dĺžka tratí dosahuje 170 kilometrov na 60 zjazdovkách, to znamená, že si prídu na svoje všetci lyžiari. Či už ide o začiatočníkov alebo milovníkov extrémnych zjazdov. Časť z nich dokonca nie je upravovaná, čím sa dosahujú autentické snežné podmienky pre freeride ako stvorené. Najznámejším miestnym pojmom je Hahnenkamm – krkolomná zjazdovka – pravidelné dejisko najťažšieho zjazdu seriálu Svetového pohára mužov. V ponuke je aj iný druh zimných športov, ako napríklad korčuľovanie alebo curling. A po lyžovačke si môžete dopriať romantické prechádzky po meste Kirchberg.

Ischgl

Tiež vychytená aprés-ski lokalita pri švajčiarskych hraniciach je aj miestom, ktoré vyhľadávajú celebrity. Nočný život je tu pestrý a divoký. Samozrejmosťou sú kvalitné, 230 kilometrov dlhé zjazdovky alebo sánkarská dráha s osvetlením. Ale aj rôzne sprievodné akcie, ako napríklad majstrovstvá sveta v ski gastronómii alebo koncerty „na vrchole hory“ – Topof the Mountain.

Innsbruck

Dejisko zimnej olympiády z roku 1976  v bezprostrednej blízkosti Álp ešte rozhodne nepatrí do starého železa. Veď práve tento fakt dodáva miestu špecifickú atmosféru, na ktorú nedajú domáci dopustiť. 300 kilometrov zjazdoviek overenej kvality, skibusová doprava, bobová dráha, sánkarská dráha a korčuliarska ľadová plocha sú len zlomkom ponúkaných služieb najvyššej kvality.

FOTO: janoka82 / dollar photo club